Asansör Şirketleri

Asansör Şirketleri, Türkiye genelinde asansör imalat, asansör montaj, bakım ve onarımı yapan asansör şirketleri bilgilerini listeler. Sitemizde asansör yönetmeliği , asansör kabin üretimi yapan firmaları ve çeşitli asansör resimleri bulabilirsiniz.

Tüm asansör şirketlerini tek bir çatı altında toplayan AsansorSirketleri.Com’ a firmanızı ücretsiz ekleyebilirsiniz.

Yaşam kalitemizi artıran ev asansörleri aynı zamanda bulunduğu yapılara değer katmaktadır.Konut asansörleri için zengin ürün çeşitleri bulunmaktadır.Eğer binanızda ya da evinizde henüz bir asansör seçimi yapmadıysanız yeni ve modern asansör çeşitleri arasından sizin ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Modern ve teknolojik açıdan son yıllarda büyük bir gelişme gösteren asansör firmaları, sessiz, kullanımı kolay, çabuk ve dayanıklı asansörler üretmektedir.

Asansör seçmeden önce asansörü ne sıklıkta kullanacağınıza, hızına, kullancak kişilere ve fiyatına göre bir değerlendirme yapmalısınız.Bu özelliklere karar verdikten sonra bina ya da konut için asansör seçimi yapabilirsiniz.

Asansör Firmaları

Özellikle güvenlik unsurları konusunda dikkatli olmalısınız. Eğer evinizde merdiven bulunuyorsa evde yaşayan yaşlılar için merdivenler gerçekten aşılması zor bir engel olabilir.

Günümüzde çeşitli modellerde bulunan ev asansörleri yaşlılar için gerçekten büyük kolaylık sağlamaktadır. Yaşlılar ya da fiziksel olarak engeli bulunanlar için ev asansörü gerekli bir araçtır.

Asansör seçerken kabin boyutu, iç dekorasyonu, kontrol paneli, frenler, taşıma kapasitesi, kapı tipi ve aksesuarlarını iyice kontrol etmeli ve araştırmalısınız.Asansörü almadan önce asansör firması’ndan tüm özellikleri içeren bir liste istemeyi unutmayınız.

Asansör Sistemleri

İnsan Asansörleri

İnsan asansörleri apartman, ofis binaları gibi alanlarda kullanılan sistemlerdir. Çeşitli kapasitelerde, asansör boşluğuna uygun olarak üretilen insan asansörleri için hız ayarları binaların yüksekliğine göre ayarlanabilmektedir. İnsan asansörleri kullanılacak alana göre makine daireli ve makine dairesiz olarak imal edilebilmektedir. İnsan taşımada kullanılan asansör modelleri arasında panoramik asansörler, hidrolik asansörleri, halatlı asansörler sayılabilir.

Hidrolik Asansör

Hidrolik asansör sistemleri çok katlı olmayan binalarda kullanılan asansör sistemleridir. Makine dairesi bulunan hidrolik asansör sistemleri oldukça sessiz çalışmakta, tek ve çift piston seçenekleri ile üretilebilmektedir. Kalkış ve durma anında yumuşak olan hidrolik asansörler insan taşımanın yanında servis asansörü, yük asansörü olarak da kullanılabilmektedir.

Panoramik Asansör

Özellikle oteller ve alışveriş merkezlerinin iç kısmında rastlayabileceğiniz panoramik asansör sistemleri estetik görünümleri ve yolculuk esnasında 180 derecelik bir açı ile görüş imkanı sağlaması açısından tercih edilmektedir. Panoramik asansör sistemleri için piyasada pek çok farklı kabin tasarımı bulunabilmektedir. Hidrolik sistemlerin kullanıldığı panoramik asansörler sessiz çalışmaları sayesinde iç mekanlarda sorunsuz olarak kullanılabilmektedir.

Makine Dairesiz Asansör

Makine dairesiz asansör sistemleri çok katlı olmayan yapılarda alandan kazanmak amacıyla tercih edilen asansör sistemleridir. Oldukça sessiz çalışan makine dairesiz asansörler makine dairesi kurulmasına olanak tanımayan yapılarda kullanılmaktadır. Asansör sistemini çalıştıran tahrik makinası kuyu içine ya da asansör kabini üzerine monte edilebilir.

Servis Asansörü

Yolcu trafiği yoğun olan yapılarda kullanılmak üzere tasarlanan servis asansörleri özellikle geniş kabinleri sayesinde bir seferde çok daha fazla yolcu ve yük taşımaya imkân tanımaktadır. Alışveriş merkezleri, hastane ve yaya trafiğinin yoğun olduğu toplu taşıma noktalarında görebileceğiniz servis asansörleri istenilen tip, kabin modeli ve kapasitede imal edilebilmektedir.

Engelli Asansörü

Şehir içinde toplu taşıma duraklarının bulunduğu metro, tramvay, tren istasyonu gibi noktalarda engelli vatandaşların kolay ulaşımı amacıyla kullanılan engelli asansörleri ayrıca alışveriş merkezi, otel ve kamu binalarında tercih edilmektedir. Engelli asansörleri merdivenlere monte edilebildiği gibi platform şeklindeki modelleri de bulunmaktadır.

Yürüyen Merdiven Sistemleri

Oteller, alışveriş merkezleri, havaalanı, büyük ofis binaları gibi alanlarda kullanılan yürüyen merdiven sistemleri ve yürüyen yol sistemleri yayaların rahat gezebilmesi, çok katlı binalarda kolayca dolaşabilmesi ve uzun yolları kısa sürede alabilmesi amacıyla tasarlanmış olan sistemlerdir. Her türlü binaya göre açık veya kapalı olarak uygulanabilen yürüyen merdiven ve yürüyen yollar kullanılmadıkları anlarda enerji koruma sistemi ile işletme masraflarının azaltılması yönünde olanak sağlamaktadır.

Türkiye Asansör Firmaları Rehberi

Asansör firmaları rehberimizden Türkiye genelinde hizmet veren asansör şirketleri bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Rehberimizde il il kategorilenmiş olan asansör şirketleri iletişim bilgilerinin yanısıra verdikleri hizmetlerle ilgili kısa bilgilerde bulunmaktadır.

İnsan asansörü, yük asansörü, asansör bakımı, asansör kabini, asansör onarımı… aradığınız hizmet ne olursa olsun ilinizde faaliyet gösteren asansör firmaları bilgilerini kolayca bulabilir, karşılaştırma yapabilir ve aradığınız hizmet için en uygun olan firmayı en uygun fiyatla bulabilirsiniz.

Asansör firması seçerken unutmayın; aradığınız hizmeti tam olarak belirtin, seçeceğiniz asansör firmasının referanslarını imceleyin, satış sonrası bakım ve servis hizmetlerinin olup olmadığını öğrenin, asansör güvenlik sistemleri ile ilgili bilgileri detaylı olarak öğrenin ve sözleşmenizin her maddesini inceleyin.

Asansör şirketleri rehberimizde sadece hastane asansörleri, araç asansörleri, yük asansörleri, insan asansörleri, panoramik asansörler gibi asansör sistemleri alanında faaliyet gösteren firmalara değil, artık günümüzde özellikle büyük şehirlerde havaalanları, alışveriş merkezleri, metro istasyonları ve insan trafiğinin yoğunlukla yaşandığı alanlarda sıkça gördüğümüz yürüyen bant ya da diğer ismiyle yürüyen yol sistemleri ile yürüyen merdiven sistemleri alanında keşif, montaj, teknik servis ve çeşitli aksesuarların satışı alanında faaliyet gösteren firmaları da bulabilirsiniz.

Yaşadığınız ile tıklayın ve şehrinizde bulunan asansör firmaları bilgilerine ulaşın. Eğer asansör firması sahibi iseniz firma ekleme sayfamızdaki bilgi formunu eksiksiz doldurarak sizde rehberimizde ücretsiz olarak yer alabilirsiniz.

Asansör sistemleri, yürüyen yol ve yürüyen merdiven sistemleri ile bu sistemlerde kullanılan yedek parça, makine ve motorların imalatı ve satışı alanında faaliyet gösteriyorsanız firmanızı firma ekleme sayfasında bulunan formu doldurarak rehberimize ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz. Sitemizde reklam olanakları için reklam sayfamızı inceleyebilirsiniz.

AsanörŞirketleri.Com asansör sistemleri, asansör ce, hidrolik asansör, asansör kabin üretimi yapan asansör imalat firmaları ve asansör montaj, asansör bakım hizmeti veren asansör şirketleri iletişim bilgilerini listeleyen ve asansör yönetmeliği hakkında bilgiler içeren bir web sitesidir.Sitemize eklenen firmalar verdikleri hizmetleri kendileri bildirmektedir, dolayısıyla sitemizden ulaştığınız bir asansör firmasından alacağınız hizmetlerde yaşayacağınız sorunlardan sitemiz sorumlu değildir. Bir asansör firması seçmeden önce daha önce gerçekleştirdiği işlere, güncel referans listesine bakmanızı tavsiye ederiz. Eğer asansör sistemleri, asansör montajı, yürüyen bant ve yürüyen merdiven sistemleri alanında veya inşaat asansörü, hidrolik asansör, araç asansörü, özürlü asansörü veya yük asansörleri gibi daha farklı özelliklere sahip asansör sistemleri ya da asansör aksesuarları, asansör buton takımları, asansör kapı, asansör kabini, asansör makina ve motorları, kumanda panosu ve asansör rayı gibi sistemlerin ihtiyaç duyduğu asansör malzemeleri alanında imalatçı veya ithalatçı firma olarak faaliyet gösteriyorsanız firmanızı rehberimize ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.